FeudalWars.net

FeudalWars.net Hakkında

FeudalWars.net Orta Çağ askeri stratejisinin bir oyunudur. Fransa, İngiltere, Kastilya, Roma İmparatorluğu, Teutonik Düzen ve Venedik gibi Orta Çağ’dan kalma büyük krallıklardan biri olarak oynayın. Her krallığın kendine özgü şövalye birimi ve kendine özgü bonusları vardır. Örneğin, İngiliz şövalyeleri binalara karşı hasarı artıracak ve her şeyden önce uzun atkıları bonus hasarı yapacak.

Feudal Savaşları herkesin oynayabileceği bir multiplayer oyunudur. Dört oyuncu haritanın karşıt taraflarında başlar. Hangi oyuncu tüm kaleleri ele geçirirse o kazanır!

“Sırala” düğmesini tıklayarak genel sıradaki oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca özel oyunları kendiniz (AI ile) veya arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oynamak için, “özel eşleme” yi tıkladıktan sonra görünen harita seçim ekranından sonra göreceğiniz oyun odası URL’sini + yapıştırın.

FeudalWars.net Nasıl Oynanır?

Küçük bir şövalyeler ordusu ve bir şato (okları vuruyor) ile yola çıkın. Şövalyeler kalenizden otomatik olarak doğarlar – şövalyelerinizi kullanarak daha çok şatoyu ele geçirin ve daha fazla şövalye doğar.

Ayrıca, her bir kale için zamanla küçük bir miktar ve öldürdüğünüz her düşman birimi için küçük bir miktar kazanırsınız.

Binaları satın almak için altınlarınızı kullanın: duvarlar, kışlalar, okçuluk alanları, ahırlar, seyretme kuleleri ve daha çok kaleler. Okçuluk aralıkları, örneğin, piyadeye karşı iyi olan yumurtlayan okçu birimleridir. Okçulara karşı iyi olan ahır yumurtası süvarileri.

FeudalWars.net Stratejisi

Amaç kazanmak için tüm kaleleri çok ele geçiriyor, ancak kaleler de ordunuzun boyutunu arttırıyor. Örneğin 1 kaleniz varsa, ordunuz sadece en fazla 20 birim olabilir. Ama iki kaleyle, 40 birimden oluşan bir ordunuz olabilir. Bu, kaleleri ele geçirmenin oyunda ilerlemenin en hızlı yolu olduğunu söyledi.

Hangi birimlerin hangi sayaçlara uygun olduğunu öğrenin ve uygun şekilde oluşturun. Taş kağıt makas sistemidir. Rakibiniz süvarilerden başka bir şey inşa etmiyorsa (istikrarlı bir şekilde ortaya çıkan at sırtları), süvariye karşı çıkan polearm birimleri üreten bir sürü kışla inşa etmek istersiniz.

Etkili anti-okçular için saat kulelerini duvarların arkasına yerleştirin. Okçular sadece binalara az miktarda hasar verir, bu yüzden etkili bir sayaçtır. Süvari de okçulara karşı çok iyi yapar.

Yerleştirdiğiniz çoğu binanın yeni sürüme geçme seçeneği vardır (beyaz oklu küçük mavi simge). Örneğin bir kışlayı yükselttiğinizde, daha güçlü bir polearm ünitesi üretir. Maksimum nüfusa sahip olduğunuzda mutlaka yükseltme yapmak istiyorsunuz (şu anda 100). Bazen daha az, daha güçlü birimler daha zayıf birimlerden daha iyidir. Ne zaman ve ne kadar yükselttiğiniz konusunda stratejik olun.

Erken oyunda, kesinlikle daha fazla birim istiyorsunuz, bu yüzden yükseltmeler için değil, daha fazla bina (daha fazla birim üretmek) için tercih edilir.

Feudal Savaşları Kontrolleri

* Birimleri seçmek için birimleri sürükleyin

* Birimleri taşımak için haritayı sağ tıklayın (birimler seçiliyken)

* Saldırmak için düşmanları sağ tıklayın (birimleriniz seçiliyken)

* Oyundaki mevcut oyuncuları ve durumlarını görmek için sekme tuşuna basın

* CTRL-A mevcut tüm askeri birimleri seçecek

* CTRL- # mevcut seçilmiş birimleri bir kontrol grubuna ayarlayacaktır. Sonra tekrar bu grubu seçmek istediğinizde, sadece # tuşuna basmanız gerekir. Örneğin, tüm okçularınızı CTRL-1’e yerleştirebilir ve “1” tuşuna basarak tekrar seçebilirsiniz.

* Bir üniteye çift tıklandığında kameradaki tüm tip birimleri seçer.

Bu videodaki kontrollerin küçük bir gösterisini izleyebilirsiniz:

Author: ioyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir